Calculator voor verbrande calorieën

Zie hoeveel calorieën je verbrandt bij 32 activiteiten — wandelen, hardlopen, fietsen, zwemmen, sporten en meer.

100% privé — draait volledig in je browser. Je gegevens worden op je apparaat verwerkt en nooit naar het internet verzonden.

Alles wordt in je browser berekend en voor de volgende keer op dit apparaat bewaard.

Over de calculator voor verbrande calorieën

Deze calculator laat zien hoeveel calorieën je verbrandt bij een activiteit. Hij gebruikt je gewicht, de minuten die je eraan besteedt en de MET-waarde van de activiteit.

Een MET zegt hoe zwaar een activiteit is. Stilzitten is ongeveer 1 MET. Flink doorwandelen is 5 MET — vijf keer de energie van rust. De MET-waarden komen uit het Compendium of Physical Activities, afgerond.

Je krijgt de calorieën voor jouw tijd, de calorieën per uur, de minuten om 100 kcal te verbranden, en een tabel die jouw activiteit vergelijkt met de zwaarste andere voor dezelfde tijd.

Functies

  • 32 activiteiten — wandelen, hardlopen, fietsen, zwemmen, sportschool, sporten en huishoudelijk werk
  • Vier resultaten — calorieën voor jouw tijd, calorieën per uur, minuten om 100 kcal te verbranden en de MET-waarde
  • Vergelijkingstabel — jouw activiteit naast 8 zwaardere activiteiten voor dezelfde tijd
  • Snelle minuten — tik op 15, 30, 45, 60 of 90
  • Amerikaanse of metrische eenheden — typ je gewicht in pond of kilogram
  • Live bijwerken — het resultaat verandert terwijl je typt
  • Kopiëren — kopieer het resultaat met één klik
  • Privé — het werkt in je browser, er wordt niets geüpload, en je getallen worden op dit apparaat bewaard

Zo gebruik je het

  • Kies bovenaan lb, ft, in of kg, cm
  • Kies een Activiteit — wandelen, hardlopen, fietsen, zwemmen, sporten, sportschool of huishoudelijk werk
  • Typ Je gewicht
  • Typ de Minuten, of tik op 15, 30, 45, 60 of 90
  • Lees de calorieën in het resultaat. De tabel toont andere activiteiten voor dezelfde tijd
  • Gebruik Kopiëren om het resultaat te kopiëren, of Opnieuw beginnen om alles te wissen

Voorbeeld

De tool opent met een persoon van 160 lb die 30 minuten flink doorwandelt (4 mph).

  • Flink doorwandelen is 5 MET
  • Calorieën per minuut: 5 × 3,5 × 72,6 kg ÷ 200 ≈ 6,35 kcal
  • In 30 minuten: ongeveer 191 kcal
  • Per uur: ongeveer 381 kcal
  • Om 100 kcal te verbranden: ongeveer 16 minuten

Dezelfde persoon die 30 minuten met 6 mph hardloopt, verbrandt ongeveer 373 kcal.

Verbrande calorieën in 30 minuten

ActiviteitMET130 lb150 lb180 lb210 lb
Wandelen, langzaam (2 mph)2,887100120140
Wandelen, gemiddeld (3 mph)3,5108125150175
Wandelen, flink door (4 mph)5155179214250
Wandeltocht6186214257300
Hardlopen, 5 mph8,3257296356415
Hardlopen, 6 mph9,8303350420490
Fietsen, gemiddeld (12–14 mph)8248286343400
Banen zwemmen, snel9,8303350420490
Touwtjespringen11,8365422506590
HIIT / circuittraining8248286343400
Krachttraining, gemiddeld3,5108125150175
Yoga2,57789107125
Huis schoonmaken3,3102118141165

Voor 60 minuten verdubbel je de getallen. Voor 15 minuten halveer je ze.

De formule

Calorieën per minuut = MET × 3,5 × lichaamsgewicht (kg) ÷ 200

Vermenigvuldig dat daarna met de minuten. De calculator rekent ponden voor je om naar kilogram (1 lb = 0,4536 kg).

Veelgestelde vragen

Hoeveel calorieën verbrand ik met wandelen?

Iemand van 150 lb verbrandt ongeveer 125 kcal in 30 minuten met 3 mph, en ongeveer 179 kcal met 4 mph. Zwaardere mensen verbranden meer.

Waarom verbranden zwaardere mensen meer calorieën?

Het kost meer energie om een zwaarder lichaam te bewegen. In de formule groeien de calorieën mee met je gewicht.

Hoe nauwkeurig is het?

Het is een schatting. Je conditie, leeftijd, inspanning en het weer veranderen het echte getal. Gebruik het om activiteiten te vergelijken en te plannen, niet als exacte telling.

Telt het de calorieën mee die ik toch al verbrand?

Ja. De MET-waarde bevat de energie die je in dezelfde tijd in rust zou verbranden. De extra calorieën door het sporten zijn dus iets lager.

Zijn getallen van horloges en fitnessapparaten beter?

Ze gebruiken je hartslag, dus ze kunnen dichter bij jouw waarde zitten. Maar ze kunnen ook ver ernaast zitten. Beide zijn schattingen.

Is dit medisch advies?

Nee. Het is een algemene richtlijn. Vraag een arts voordat je met zwaar sporten begint, vooral als je een hart- of gezondheidsprobleem hebt.

Goed om te weten

  • Je getallen worden alleen in deze browser bewaard
  • Niets wat je typt wordt ergens naartoe gestuurd
  • MET-waarden zijn gemiddelden uit het Compendium of Physical Activities, afgerond
  • De lijst bevat ook slapen (0,95 MET) en zitten achter een bureau (1,3 MET) om te vergelijken

Gerelateerde hulpmiddelen

We voegen regelmatig nieuwe tools toe — abonneer je op YouTube om bericht te krijgen bij elke nieuwe tool.

Meer tools

Alles bekijken

Aanbevolen apps

Alles bekijken